Olenevalt haiguse ulatusest ja kulgemisest, viiakse läbi järgmisi raviprotseduure:
Medikamentoosne ravi – silmarõhku alandavad silmatilgad, mida väljastab silmaarst.
Kui ravimitega ei õnnestu silma siserõhku vajalikul määral vähendada, on enamasti järgmine etapp laserravi. Protseduur teostatakse silmasisese vedeliku äravoolu parandamiseks, laiendades eeskambri nurgas olevaid kanaleid nD:YAG laseriga SLT meetodil. Kinnise nurga glaukoomi puhul tekitatakse nD:YAG laseriga lisatee vedeliku voolule, mida nimetatakse vikerkesta iridektoomiaks.
Glaukoomi operatiivne ravi tähendab silma siserõhku alandavat silmaoperatsiooni. Glaukoomi operatsioone teostatakse enamasti kohaliku tuimestusega, kuid vajadusel ka üldnarkoosi all. Kõige tavalisem glaukoomivastane operatsioon on nn fistuliseeriv operatsioon. Selle käigus tehakse silma eeskambri nurka valgekesta ava, nii et silma tsiliaarkeha poolt produtseeritud kambrivedelik voolaks limaskesta alla. Sealt imendub kambrivedelik veresoontesse ja silma siserõhk alaneb.
Umbes 80% juhtudest õnnestub operatsiooniga alandada silmarõhku pikemaks ajaks. Tihti suureneb silma siserõhk mingi aja möödudes uuesti ja sel juhul tuleb taas hakata tarvitama ravimeid. On võimalik ka korduv operatiivne ravi. Tuleb meeles pidada, et õnnestunud glaukoomi operatsioon ei paranda silma nägemisteravust, vaid on suunatud haiguse peatamisele.